Кукурудза-одна з основних зернових культур в Україні.

25.07.2018 София Статті

Кукурудза – має найвищу урожайність та рахується однією з основних зерно культур в Україні. Окрім цього,серед зернових культур вона має найвищий коефіцієнт засвоєння мікроелементів та винос із ґрунту. З одного гектару ґрунту для формування однієї тони зерна кукурудзи та відповідної кількості органів (вегетативних) ця культура виносить  кг/га: К2О – 14-16,  N – 21-30, Р2О5 – 9-10, а також дуже багато кальцію, сірки – 4-5, марганцю – 0,15, бору – 0,01-0,02, магнію  – 6, молібдену – 0,01, цинку – 0,05-0,1, заліза – 0,2 та інших мікроелементів.

У розвитку культури кукурудзи є два самих важливих періоди по живленню основними елементами: перший період це утворення близько 5-ти листків. Другий період – період від  появи дев’яти листків до повного зникнення волоті. Мікроелементи відіграють саму цінну роль в ці два етапи живлення кукурудзи, тому що вони протегують не тільки кращому засвоюванню головних частин, але і покращують фізіологічних процес в рослині. Коренева система в період близько 5 листків кукурудзи розвинена дуже слабо, і із ґрунту поглинання  поживних речовин обмежене. Тому рекомендовано безпосередньо в цей період часу приділяти значну увагу збалансованій поживі рослин. Ми хочемо зарекомендувати комплексне мікродобриво, воно включає всі потрібні для кукурудзи мікроелементи Мікро-Мінераліс Універсальний Плюс (при нормі витрат 1,5 літра на гектар)+ для більш кращого розросту кореневої системи Нано-Мінераліс (при нормі витрат 0,05 літра на гектар). Дане мікродобриво оптимізує розвиток системи (кореневої) та підсилює вживання рослинною часток живлення з ґрунту і мін. добрив. Що дає змогу прискорити ціле закладання репродуктивних органів (качанів) та мати в результаті високий урожай.

Другим дуже важливим етапом у розвитку та росту кукурудзи рахується період від 9 листків. Саме в цей період досить активно розростається листкова поверхня, формуються генеративні органи та спостерігається досить швидкий ріст рослини у висоту. В цей період підживлення сприяє тому, що  споживання основних елементів з ґрунту є досить інтенсивним, покращує хороші показники врожаю та підвищує хворобостійкість та посухостійкість рослини. Щоб забезпечити кукурудзу в період 7-9 листків необхідними мікроелементами, ми рекомендуємо використовувати спеціальне комплексне мікродобриво , яке розроблено для позакореневого підживлення кукурудзи Мікро-Мінераліс Кукурудза (норма витрат 1,0 — 1,5 л/га).

Кукурудза надзвичайно сильно реагує на нестачу цинку. Цей елемент бере активну участь обміну та синтезу хлорофілу, протеїну та вітамінів С, В, Р, діє на процеси розвитку та зросту, посилює стійкість до несприятливих умов. При нестачі цинку у рослини зменшується ріст, можуть не зав’язуватись качани через скорочення довжини міжвузлів , що може призводити до зменшення врожайності на 25-35%. Основною особливістю нестачі мікроелементу цинку є жовтуваті смуги на молодих листках з боків між жилами,  а також білий або жовтий колір поверхні молодого листя. Щоб забезпечити кукурудзу всім необхідним цинком в період 8-9 листків вносять додатково мікродобриво, яке назначене для відшкодування дефіциту цинку в рослині шляхом позакореневого живлення препаратом Мікро-Мінераліс Цинк (норма витрат 1,1 – 1,5  л/гектар).


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *