Мікродобрива для сої

25.07.2018 София Статті

Як правильно розрахувати кількість мікродобрив для сої

Повноцінний розвиток сої неможливий без збалансованої кількості мінералів та мікроелементів, серед яких калій, фосфор, азот. Інші елементи, такі як сірка, бор, мідь, залізо, цинк, марганець позитивно впливають на формування рослинного організму сої та забезпечують фізіологічні процеси, пов’язані з розвитком рослини. Вдало підібрана концентрація мінеральних добрив забезпечує засвоєння корисних елементів та здоровий ріст з максимальною врожайністю. Мікроелементи відіграють роль каталізатора для прискорення біохімічних реакцій і визначають базові характеристики їх направленості. Їх недостатня кількість впливає на процес розвитку й росту, який буде недостатньо інтенсивним.

Біологічні фази розвитку сої обов’язково враховуються при плануванні графіку внесення мінеральних добрив. Найбільша потреба в додатковому живлені існує в період активного росту, коли формуються перші 3-5 листків. В цей час рекомендовано використовувати мікродобриво з нормою витрат 1,5 л/га – Мікро-Мінераліс Бобові та з нормою витрат 0,05 л/га — Нано-Мінераліс, які розроблені саме для бобових культур.

Для формування рослини першочергове значення мають мікроелементи молібдену та бору, потреба в яких існує на різних етапах вегетації. Якщо не забезпечити достатню їх кількість, то точки росту на етапі формування рослини будуть недостатньо розвиненими. Молібден відповідає за ріст коренів і формує роботу бульбочкових бактерій. Внесення відповідних добрив позитивно впливає на збільшення врожайності й забезпечує приріст 2-3 ц/га.

Саме тому соя потребує додаткових добрив, щоб компенсувати дефіцит мікроелементів. Для цього здійснюють позакореневе живлення з допомогою Мікро-Мінераліс Молібден та Мікро-Мінераліс Бор+МЕ. Необхідна доза добрив розраховується з потреби 1,0 л/га, якщо використовується для підживлення Мікро-Мінераліс Молібден у фазі активного росту.

Під час бутонізації сої використовуються комплексні добрива. Необхідно таким чином забезпечити якісні показники врожайності та посухостійкість, хворобостійкість. Для цього підходить Мікро-Мінераліс Бор+МЕ , Мікро-Мінераліс Бобові та Мікро-Мінераліс Молібден. При розрахунку норми використання враховують, що в першому випадку норма витрат становить 1,0 л/га. Така ж доза і при удобрені Мікро-Мінераліс Бобові. Менший об’єм необхідний в разі підживлення Мікро-Мінераліс – в такому випадку достатньо і 0,5 л/га.

Додаткові добрива на різних етапах росту сої дозволяють підвищити врожайність та зберегти здоров’я рослини. Варто не забувати і про необхідність дотримання правил розрахунку дози добрив, щоб не було зворотного ефекту.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *