Використання сучасних технологій при обробці ґрунту

27.03.2019 София Статті

Екологічна ситуація агросистеми зберігає тенденцію до постійного погіршення. Зважаючи на прогресивний приріст населення і бажання підприємців отримати високий врожай, це призводить до збільшення використання пестицидів. А ще необхідно зауважити, що їх застосування, різновид або кількість не завжди обґрунтовані. І це лише кілька показників, які ускладнюють подальше вирощування рослин, відповідно складнішою стає сама технологічна складова вирощування рослин. У світлі цих подій доцільне застосування цілого арсеналу методів націлених на інтенсивний захист рослин і ґрунту.

Отримання високого та стабільного врожаю залежить від багатьох факторів, але ми виділимо два основних: рівень захисту рослин та належна сівозміна. Структурування ґрунту вимагає невпинної роботи, вчасної діагностики та аналізу його стану. Низько структурований ґрунт значно ускладнює роботи з вчасної обробки рослин в міжряддях. Грудчаста, тверда поверхня сприяє до неоднорідного посіву, а також різновисоких сходів. Так проникнення вологи та належної кількості поживних речовин у глибші шари ускладнені. Тому вчасне та якісне оброблення ґрунтів забезпечує краще поглинання необхідних речовин та позбавляє збудників хвороб та шкідників активного розмноження.

Технологія сівозмін як дуже ефективна, так і надзвичайно витратна для підприємств. Засівання культур після корисних попередників позитивно впливає на отримання врожаю. Але це тільки зважаючи на наявність достатньої території та розведення більш ніж одної культури господарем. Попри складність виконання, це призведе до стабільної ситуації на поверхні родючого шару і підвищеної структурованості землі.

Ще одним з важливих чинників отримання гарного результату – використання високоякісного насіння. Практично кожне господарство спроможне організувати дослідження для визначення потенціалу відібраних сортів насіння. Показник стійкості до вирощування саме у визначеному ґрунті може суттєво змінюватись. Тому використання гібридів протруєних інсекто–фунгіцидними речовинами забезпечує покращений рівень сходження посівів. Такий досвід поширився на Україну з більш розвинених країн. Завдяки цим методам суттєво зменшуються використання надлишку пестицидів, як при застосуванні обприскування.  Підвищується стійкість рослин до небезпечних шкідників, в деякій мірі запобігає ризику появи насіннєвих інфекцій. Витрати на необхідну кількість використаних пестицидів зменшуються, а густина посівів зростає завдяки саме спрямованій обробці насіння.

Отож використання сучасних технологій при обробці ґрунту, своєчасна структуризація землі, слідкування за сівозмінами, а також засівання виключно протруєним насінням призведе до підвищення і урожайності, і якості продукції в цілому. А також до захисту землі, зменшенню необхідності використання великої кількості гербіцидів. Всі заходи спрямовані на технологічний розвиток агросистеми і позитивно вплинуть на розвиток держави, шляхом підвищення цінності та попиту виробленої продукції.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *